Search

9 потенційних проблем, які можуть затримати реалізацію проєкту

Скільки триває будівництво та монтаж сталевої будівлі?

Хочеш бути впевненим, що твої інвестиційні плани будуть реалізовані ефективно та без затримок? Пам’ятай, що весь процес починається в твоїй голові разом із першою концепцією. Надто оптимістичне планування часто стає причиною майбутніх розчарувань стосовно реальних термінів. Будівництво сталевої будівлі — це складний процес, який потребує ретельного планування, співпраці з професіоналами та скрупульозного аналізу кожного етапу. Без належної підготовки ти можеш зіткнутися з численними труднощами, які (залежно від складності) можуть вплинути на графік, бюджет та остаточний час реалізації проєкту. Хочеш вийти переможцем? Дізнайся свого суперника — ось 9 ключових моментів, які можуть вплинути на терміни будівництва твоєї сталевої будівлі. Цей гід допоможе перевірити, чи дійсно ти врахував усе під час планування, чи, можливо, тебе захопив надмірний оптимізм щодо графіку.

1. Можливості ділянки — фундамент доброго планування

Ще шукаєш відповідну ділянку? Вибір правильної локації для інвестиції — це рішення, яке може вплинути на весь проєкт. Ти можеш витратити місяці, а то й рік, перш ніж знайдеш місце, яке відповідатиме всім вимогам. Не поспішай. Ділянка, яка на перший погляд здається ідеальною, може виявитися проблемною через нестабільний ґрунт або правові обмеження. Під час вибору необхідно врахувати безліч змінних.

Якщо в тебе вже є ділянка, на якій хочеш збудувати будівлю — проаналізуй її можливості. Неправильно прийнята концепція, яка не враховує існуючі умови, може призвести до необхідності виконання додаткових робіт, зміни проєкту або отримання додаткових дозволів, що значно затягне запланований час реалізації. Якщо ділянка не охоплена планом забудови, потрібно буде отримати умови забудови, що може додатково затягнути весь процес.

2. Формальності, пов’язані з будівництвом — перевірений рецепт затримок

Як думаєш, скільки часу потрібно на оформлення формальностей, пов’язаних із будівництвом сталевої будівлі? Кожна будівельна інвестиція має відповідати чинним правовим нормам, зокрема плану забудови. Відсутність відповідних дозволів чи відповідності плану забудови може призвести до зупинки робіт. Що це означає? Затримки, додаткові витрати і необхідність отримання потрібних погоджень. Саме отримання дозволу на будівництво зазвичай триває 2 місяці. Теоретично, але на практиці часто термін подовжується.

Щоб уникнути формально-правових проблем, перевір усі правові вимоги ще на етапі планування інвестиції. Ти також можеш скористатися опцією, яка забезпечить ефективну координацію робіт (дізнайся про опцію, яка допоможе тобі в координації робіт — стаття про BORGA Design на блозі). BORGA Design — це повна підтримка проєктних робіт, яка пропонує координацію дій спеціалістів та перевірку відповідності нормам і чинним стандартам, а також отримання необхідних дозволів. Завчасне оформлення формальностей — чудовий спосіб уникнути затримок.

3. Перед початком будівельних робіт — ґрунтові умови, дослідження ґрунту та геотехніка

Непридатні ґрунтові умови можуть ускладнити та значно збільшити витрати на будівництво фундаментів, а також подовжити час будівництва. Тому перед покупкою ділянки інвестуй у професійний аналіз території та переконайся, що не виникнуть труднощі, а реалізація проєкту буде можливою. Слабкий ґрунт і високий рівень ґрунтових вод — це несприятливі умови, яких можна уникнути або мінімізувати їх вплив.

Геотехнічні дослідження є невід’ємною частиною будівельного процесу, що дозволяє уникнути проблем, пов’язаних із осіданням будівлі або її дестабілізацією. Якщо ти лише шукаєш відповідну ділянку, дослідження допоможуть зробити правильний вибір. Часто вигідніше буде придбати дорожчу ділянку з кращими ґрунтовими умовами. Необхідність стабілізації ґрунту та виконання відповідного дренажу буде пов’язана не лише з більшими витратами, але й із затягуванням будівельних робіт.

4. Нереалістичні тимчасові припущення інвестора — занадто оптимістичний графік

Хочеш якнайшвидше користуватися новою будівлею. Це зрозуміло. Однак бажання не зроблять процес будівництва сталевої будівлі швидшим. Поглянь на графік і врахуй усі етапи — від проєктування та оформлення необхідних формальностей до реалізації будівельного проєкту. Якщо на ранньому етапі у тебе ще немає обраного архітектора, затвердженого проєкту та надійного виконавця, не очікуй, що будівля буде готова протягом року.

Затримки, що виникають через надмірно оптимістичні тимчасові припущення, є однією з найпоширеніших причин подовження інвестиційного процесу. Плани повинні бути реалістичними, а в графіку слід врахувати потенційні перешкоди.

5. Вибір виконавця — гарантія ефективної реалізації інвестиції

Рішення про вибір виконавця — один із ключових моментів у процесі інвестування. Не піддавайся на популярне “будете задоволені”. Такі виконавці не завжди дотримуються термінів, з’являються на будмайданчику із запізненням або працюють мінімальним складом, що сповільнює прогрес. Тривалі роботи діють як камінь, що котиться зі схилу — вони спричиняють лавину наступних затримок, адже дедалі важче буде координувати роботу інших підрядників. Якість робіт, виконаних ними, теж може бути сумнівною.
Пам’ятай також, що в разі виникнення подальших труднощів ненадійний виконавець може просто… зникнути. Якщо при виборі виконавця ти керуєшся лише ціною – врахуй ризики, які супроводжують непродумане рішення.

Переконайся, що твій вибір зупиниться на компанії, яка має досвід у будівництві сталевих будівель, має позитивні відгуки та дотримується встановлених термінів. (Маєш сумніви? Прочитай, як обрати надійних виконавців у статті BORGA Connect). Перевірена компанія-виконавець повинна мати у своєму портфоліо не одну ефективно та якісно виконану реалізацію. З надійним партнером ти забезпечиш безперервне виконання завдань, і будівництво сталевої будівлі пройде згідно з графіком робіт.

6. Несприятливі погодні умови – врахуй атмосферні фактори

Погода – один із найнепередбачуваніших факторів, який може вплинути на терміни будівництва сталевої будівлі. Однак необхідно враховувати стандартні сценарії. Звичайні восени та взимку опади і низькі температури (морози) можуть затримати або призупинити деякі будівельні роботи. Труднощі стосуються переважно земляних робіт і фундаментів, що може зруйнувати навіть найкраще запланований графік.
Тому земляні роботи плануй до настання зими або на весняно-літній період, коли погодні умови стабільніші, а ґрунт зазвичай не просякнутий водою. Врахування сезонності під час планування робіт дозволить тобі скласти більш реалістичний графік, що допоможе уникнути неприємних сюрпризів.

7. Фінансування проєкту – плануй бюджет із запасом

Завжди плануй бюджет із відповідним запасом, враховуючи непередбачені витрати. Надто оптимістичний підхід до витрат може призвести до ситуації, коли у критичний момент бракуватиме коштів, особливо якщо використовуєш кредитні ресурси. Пам’ятай, що в будівництві несподіванки трапляються часто – від підвищення цін на матеріали до додаткових витрат, пов’язаних із коригуваннями проєкту. Не всі постачальники пропонують цінову гарантію. Не всі витрати можуть бути включені до твоєї пропозиції. Ти можеш знизити ризик виникнення таких непередбачених витрат на етапі вибору пропозиції. Про те, що варто врахувати, ми писали у статті: “Будівництво сталевої будівлі — як порівняти пропозиції та обрати надійного виконавця?”.
Зверни також увагу на вибір відповідного виконавця, який представить прозору пропозицію зі всіма деталізованими витратами. Якщо фінансування залежить від кредиту, пам’ятай, що банки вимагають повного пакета документації та точних розрахунків, а кожне рішення щодо надання додаткових коштів займає тривалий час. Хочеш уникнути затримок? Переконайся, що знаєш точний кошторис, а виконавець не упустив жодних змінних, які можуть спричинити додаткові витрати. Врахуй, скільки часу потрібно на отримання коштів. Звернися за кредитом завчасно, щоб отримати фінанси вчасно, що дозволить тобі розпочати роботи відповідно до плану.

8. Архітектор — зарезервуй час заздалегідь

Знайти хорошого архітектора – одне, але узгодити з ним відповідні терміни – зовсім інша справа. Архітектурні бюро часто перевантажені кількістю проєктів, і їхні графіки заповнені до межі, що є найпоширенішою причиною подовження часу виконання робіт.
Якщо ти не подбаєш про те, щоб проєкт будівлі був пріоритетом для архітектора, ти можеш чекати місяцями на фінальну документацію. Що це означає для тебе? Подальші затримки. Зарезервуй архітектора заздалегідь і встанови чіткі терміни — він повинен знати, що цей проєкт для тебе ключовий.

9. Графік і координація робіт — чи знаєш ти, скільки триває будівництво сталевої будівлі?

Будівництво промислової будівлі – це не сольний виступ, а командна робота, яка має діяти, як добре змащений механізм. Постачальники, підрядники, субпідрядники… Якщо бракує належного нагляду та координації, легко потрапити у пастку затримок і не виконати план проєкту. Добре подумай, чи зможеш ти самостійно провести весь проєкт (якщо сумніваєшся, ознайомся з послугою BORGA Connect, яка допоможе тобі у виборі відповідних субпідрядників та складанні графіка).
Будівництво сталевої будівлі — це марафон, а не спринт. Не дозволяй собі швидких рішень та економії, яка може обернутися невдачами. Обирай ретельне планування, належних партнерів та здорову дозу реалізму. Хочеш уникнути затримок і непередбачених витрат? Намагайся уникати перелічених вище потенційних проблем, і твоя інвестиція матиме шанс на успішну реалізацію — без зайвих затримок.

 

Найпопулярніші фрази: швидкомонтовані будівлі, промислові будівлі, будівництво складських приміщень, будівлі для логістики, будівництво промислових цехів, будівництво виробничих приміщень, сталеві будівлі для сільського господарства.

News 2024-11-06

Скільки коштує будівництво сталевої будівлі

Хочеш дізнатися приблизну суму, але натомість скрізь чуєш “це залежить”? Досить дезінформації. Обери конкретику і дізнайся ціни побудованих нами будівель : Скільки коштує манеж? Скільки коштує виробнича будівля? Скільки коштує складська будівля? Скільки коштує сільськогосподарська будівля? Здивований тим, наскільки великі можуть бути цінові діапазони схожих об’єктів? Пояснюємо, чому це відбувається… Яка вартість будівництва будівлі? Для […]

News 2024-11-06

Будівництво сталевої будівлі – на що звернути увагу?

Будівництво сталевої будівлі – це серйозне завдання, яке вимагає ретельного планування з моменту, коли виникає потреба у створенні такого об’єкта. Кожен етап має значення, а за кожним успішним проєктом стоять точність, ретельне планування та вибір відповідних технологічних рішень. На що варто звернути увагу, щоб бути впевненим, що ваша сталева будівля витримає випробування часом і працюватиме […]

News 2024-10-08

Cертифікат ISO 9001:2015

Раді оголосити, що Польський підрозділ компанії Borga отримав сертифікат ISO 9001:2015. Це підтверджує, що система управління якістю у нашій компанії в Польші , як і у Швеції, відповідає найвищим міжнародним стандартам ISO-сертифікованої компанії. Це свідчить про те, що вся група компаній Borga працює з однією метою – надавати продукцію та послуги найвищої якості. Що означає сертифікат ISO 9001:2015 для Borga? ✅ Прозорість і ефективність наших процесів ✅ Стійкий розвиток з орієнтацією на задоволення потреб клієнтів ✅ Високі стандарти у проєктуванні, виробництві та монтажі сталевих конструкцій, покрівельних і стінових систем Отримання сертифіката є важливим кроком, але ми розглядаємо це лише як початок нашого подальшого прагнення до постійного вдосконалення, щоб і надалі надавати якісну продукцію на найвищому рівні.  

News 2023-10-25

Borga братиме участь у заході «Rebuild Ukraine», який проходитиме 14-15 листопада у Варшаві.

Ми раді оголосити, що Borga братиме участь у міжнародній конференції і виставці «ReBuild Ukraine 2023», присвяченій відбудові України. Наша мета — зробити внесок у створення кращого майбутнього для України за допомогою нашого досвіду і компетенції у цій надважливій галузі. У заході братимуть участь керівники провідних підприємств, експерти та відповідальні представники різних секторів. «ReBuild Ukraine 2023» […]

Show news archive
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Show more {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Please wait, searching for "{{query}}" ...